Aquafresh In Between Clean zobacz jakie są drogi zakażenia żółtaczką

TBC to wszystkie te ćwiczenia aerobowo-siłowe, które charakteryzują się średnią intensywnością. Głównym celem tej formy fitness jest zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, jak również wzmocnienie mięśni całego ciała. TBC jest skrótem od angielskiego wyrażenia Total Body Conditioning. Filozofia tych ćwiczeń opiera się na określonej liczbie powtórzeń wykonywanych ruchów, dzięki czemu są one niezwykle skuteczne.

TBC stanowi połączenie kilku rodzajów fitness. W ten sposób trening staje się bardziej atrakcyjny. Systematyczne ćwiczenia umożliwiają wyrzeźbienie brzucha, ud, pośladków, jak również ramion. Początkowo wykonywana jest rozgrzewka.

Po niej uczestnicy naśladują instruktora, który w rytm muzyki, pokazuje prosty układ taneczny. W TBC wykorzystuje się zróżnicowane sprzęty, takie jak hantle, stepy czy obciążniki. W ten sposób można wymodelować niemal każdą partię ciała. Na zakończenie treningu wykonywane są ćwiczenia rozciągające.

Ta forma fitness polecana jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy kondycji. Przydatna jest głównie osobom początkującym. TBC jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z cellulitem i rozstępami. Systematyczne ćwiczenia wyraźnie zmniejszają ich widoczność.