Jak wybrać strój do fitness?

http://www.gsk.com.pl/ zapalenie watroby

Chcąc prawidłowo wykonywać ćwiczenia fizyczne, warto skompletować odpowiedni strój. Powinniśmy czuć się w nim komfortowo. Pamiętajmy także, że strój sportowy powinien być dopasowany do rodzaju ćwiczeń. Niezwykle istotne są buty. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowe pary obuwia, która przeznaczona będzie wyłącznie do ćwiczeń fitness. Jeżeli będziemy wykonywać dynamiczne ćwiczenia, wymagające dużej ilości podskoków, warto zdecydować się na buty, które usztywniają staw skokowy.

Obuwie musi być idealnie dopasowane do rozmiaru stopy. Zbyt duży rozmiar butów sprawia, że zwiększa się ryzyko kontuzji.

Ważną kwestią jest także dobór bielizny, co jest istotne przede wszystkim dla kobiet. Tradycyjny stanik nie amortyzuje wstrząsów biustu podczas ćwiczeń. Skutkiem tego może być rozciągnięcie skóry, co nieestetycznie prezentuje się na biuście. Rozwiązaniem jest zakup stanika sportowego, który przeznaczony jest zarówno do ćwiczeń aerobowych, jak i anaerobowych.

Strój sportowy nie powinien krępować i ograniczać ruchów podczas wykonywanych ćwiczeń. Warto zatem unikać jakichkolwiek ozdób. Najlepiej, żeby odzież była dobrze dopasowana do ciała. Producenci odzieży sportowej coraz staranniej wybierają tkaniny do produkcji swoich wyrobów. Obecnie produkowana jest odzież, która m.in. ogranicza rozwój bakterii na skórze czy utrzymuje właściwą temperaturę ciała.

kalendarz szczepień