Chcąc prawidłowo wykonywać ćwiczenia fizyczne, warto skompletować odpowiedni strój. Powinniśmy czuć się w nim komfortowo. Pamiętajmy także, że strój sportowy powinien być dopasowany do rodzaju ćwiczeń. Niezwykle istotne są buty. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowe pary obuwia, która przeznaczona będzie wyłącznie do ćwiczeń fitness. Jeżeli będziemy wykonywać dynamiczne ćwiczenia, wymagające dużej ilości podskoków, warto zdecydować się na buty, które usztywniają staw skokowy.


Czytaj dalej

Fitness oraz aerobik często używane są jako terminy tożsame. Te dwie formy odnoszą się do aktywności fizycznej, dzięki której następuje poprawa kondycji, sylwetki, a nawet zdrowia. Fitness jest jednak obszerniejszą dziedziną sportu, w którego skład wchodzi również aerobik. Ćwiczenia fitness poprawiają nastrój oraz samopoczucie. Są również dobrym rozwiązaniem dla osób zestresowanych. Regularne treningi zwiększają wydolność serca oraz płuc.


Czytaj dalej

Ćwiczenia fizyczne są nieodzownym elementem dla osób, które chcą schudnąć oraz wymodelować poszczególne partie ciała. Czy aktywność fizyczna przeznaczona jest wyłącznie dla osób otyłych i z nadwagą? Wielu lekarzy, dietetyków przekonuje, że nie. Sport powinien uprawiać każdy, przy czym ważna jest regularność wykonywanych ćwiczeń.

Wiele osób obserwuje szybkie rezultaty ćwiczeń. Są to efekty widoczne, w postaci ładnie ukształtowanej sylwetki oraz dobrej kondycji.


Czytaj dalej

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą wyrzeźbić sylwetkę w zależności od potrzeb. Wyróżnia się kilka rodzajów ćwiczeń, które właściwie wykonywane, poprawiają kondycję oraz przyczyniają się do utraty zbędnych kilogramów. Do nich zaliczają się ćwiczenia aerobowe. Są one idealnym rozwiązaniem na poprawę wydolności organizmu, usprawniając proces krążenia krwi. Przykładem tego rodzaju ćwiczeń są biegi czy jazda na rowerze.


Czytaj dalej

Fit ball jest jedną z form fitness, w trakcie których wykorzystuje się specjalne piłki. Mają one dość dużą średnicę, która najczęściej wynosi ok. 50 cm. Początkowo tego rodzaju piłki przeznaczone były do leczenia dzieci w problemami ortopedycznymi. Zauważono, że dzięki ćwiczeniom na piłce, mięśnie są mocniejsze, dlatego bardzo szybko podobne ćwiczenia zaczęto wykonywać w klubach fitness.


Czytaj dalej
votrient cena

TBC to wszystkie te ćwiczenia aerobowo-siłowe, które charakteryzują się średnią intensywnością. Głównym celem tej formy fitness jest zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, jak również wzmocnienie mięśni całego ciała. TBC jest skrótem od angielskiego wyrażenia Total Body Conditioning. Filozofia tych ćwiczeń opiera się na określonej liczbie powtórzeń wykonywanych ruchów, dzięki czemu są one niezwykle skuteczne.


Czytaj dalej