Fenomen zumby

wywołana spożywaniem dużej ilości marchwi żółtaczka karotenowa objawia się w postaci pomarańczowej karnacji skóry wzw objawy

Zumba jest stosunkowo nowym rodzajem aktywności fizycznej. Jej miłośnicy podkreślają, iż łączy w sobie tradycyjny fitness z tańcami latynoskimi. Zumba dopiero niedawno zyskała popularność w Polsce, jednak po raz pierwszy zajęcia zumby przeprowadzono w latach 90. XX wieku. To wtedy jeden z instruktorów fitness, zamiast typowej muzyki do zajęć fitness, posłużył się ulubionymi utworami latynoskimi.

Podczas zajęć improwizował i bez specjalnego przygotowania, wymyślił choreografię, która obecnie nazywana jest zumbą.

Zumba to typowy przykład ćwiczeń cardio. Dzięki niej, w szybkim czasie, można schudnąć nawet kilka lub kilkanaście kilogramów. Zumba występuje w wielu odmianach. Kluby fitness oferują tradycyjne zajęcia zumby bądź aqua zumbę. Podczas treningu warto zabrać wygodne obuwie, ponieważ układ często jest bardzo dynamiczny.

Zumba jest oferowana przez wiele klubów fitness, jednakże jej instruktor musi posiadać odpowiednią licencję. Dopiero wówczas może pokazywać ćwiczenia uczestnikom zajęć. Zumba jest praktycznie dla każdego. Na zajęcia zapisują się m.in. miłośnicy tańca czy też osoby, które chcą ujędrnić swoją sylwetkę.

Corsodyl