Arixtra żółtaczka typu a objawy

Zajęcia pilates cieszą się dużą popularnością w klubach fitness. Nie bez powodu, ponieważ podczas zajęć, nie jest wymagana wysoka sprawność fizyczna. Ponadto pilates zalicza się do jednych z najbardziej bezpiecznych rodzajów fitness. Cechuje się także wysoką skutecznością. Na czym polegają ćwiczenia pilates?

Przede wszystkim warto przypomnieć, jakiemu celowi początkowo służył pilates. System ćwiczeń został opracowany specjalnie dla kontuzjowanych sportowców. Miały one umożliwić powrót do zdrowia oraz formy. Ćwiczenia są odpowiednio dobrane, żeby polepszyć elastyczność oraz rozciągnięcie mięśni. Zakres wykonywanych ruchów jest stosunkowo niewielki, ponadto cechują się wyjątkową precyzją. Z tego powodu, podczas zajęć wymagana jest pełna koncentracja. W ćwiczeniach pilates dużą uwagę zwraca się na prawidłowe oddychanie.

Podstawowe korzyści pilates to m.in. wysmuklenie sylwetki, lepsza koordynacja ruchowa, wyraźne wzmocnienie mięśni oraz zredukowanie stresu. Dzięki ćwiczeniom pilates można wzmocnić nawet te drobne mięśnie. Pilates skierowany jest także dla osób, cierpiących na bóle kręgosłupa, ponieważ podczas ćwiczeń nie są wykonywane żadne gwałtowne ruchy ciała.

Sensodyne płyn